Nuorten SM, Keuruu, 6 / 12 km (V)

T U L O K S E T

© Keuruun Kisailijat

Tuloste on valmis 15:45:34

Kilpailun sarjat: N17; N18; N20; N23

N17Naiset 17 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.69Peppi LeppäläReisjärven Pilke14:00.4 (1.)27:56.0
2.68Silva KemppiEspoon Hiihtoseura14:40.0 (2.)29:06.7   1:10.7
3.3Erika KujalaKontiolahden Urheilijat15:12.6 (4.)29:51.3   1:55.3
4.60Signe JakobssonNorrvalla Ski Team15:24.2 (5.)30:34.7   2:38.7
5.56Sissi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura15:37.5 (9.)30:47.4   2:51.4
6.53Emelie HägglundBorgå Akilles15:45.1 (11.)30:51.5   2:55.5
7.31Sini HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura15:52.4 (13.)30:54.0   2:58.0
8.46Anna StenroosKankaanpään Urheilijat15:30.8 (7.)31:00.7   3:04.7
9.30Ellinor HalonenNärpes Kraft Skidförening15:34.3 (8.)31:06.5   3:10.5
10.62Assi HakalaHimangan Urheilijat15:26.5 (6.)31:09.2   3:13.2
11.63Sanni VuolletKalajoen Junkkarit15:46.9 (12.)31:25.9   3:29.9
12.23Eveliina HakalaHämeenlinnan Hiihtoseura15:39.4 (10.)31:28.2   3:32.2
13.36Ilona RantakömiNastolan Naseva16:08.7 (18.)31:39.0   3:43.0
14.59Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet15:56.3 (14.)31:42.8   3:46.8
15.17Hilpi RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura16:06.7 (16.)32:04.2   4:08.2
16.35Felicia GranholmVörå IF16:11.7 (19.)32:08.3   4:12.3
17.37Jenna YlönenPargas IF16:01.6 (15.)32:10.3   4:14.3
18.61Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti16:07.2 (17.)32:13.5   4:17.5
19.9Heta RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura16:20.0 (20.)32:16.3   4:20.3
20.45Selma MäkäräinenLimingan Niittomiehet16:27.9 (22.)32:26.8   4:30.8
21.15Helmi HaavistoTampereen Pyrintö16:20.6 (21.)32:33.8   4:37.8
22.34Linda HyötyIF Femman16:31.6 (25.)32:40.0   4:44.0
23.38Wilma HjerpeNorrvalla Ski Team16:45.0 (34.)32:46.6   4:50.6
24.26Seela SalokangasOunasvaaran Hiihtoseura16:40.2 (30.)32:47.9   4:51.9
25.57Ada AarnioKangasalan Kisa16:29.4 (23.)32:48.3   4:52.3
26.49Aida KoivistoSeinäjoen Hiihtoseura16:35.5 (27.)32:51.0   4:55.0
27.41Aino RiskuKeravan Urheilijat16:30.8 (24.)32:55.5   4:59.5
28.16Ronja KronvallBorgå Akilles16:39.1 (28.)33:02.3   5:06.3
29.43Emmi NieminenEspoon Hiihtoseura16:40.2 (30.)33:03.1   5:07.1
30.12Alina VirtanenEspoon Hiihtoseura17:04.2 (39.)33:10.4   5:14.4
31.29Pilvi PirttimäkiNastolan Naseva16:43.7 (32.)33:24.0   5:28.0
32.6Olivia KumaraNorrvalla Ski Team16:34.3 (26.)33:27.9   5:31.9
33.18Lotta KairikkoSavonlinnan Hiihtoseura17:05.7 (40.)33:40.5   5:44.5
34.5Andréa NybergPargas IF17:09.8 (41.)33:42.6   5:46.6
35.54Sunna VihervirtaOunasvaaran Hiihtoseura16:39.1 (28.)33:46.7   5:50.7
36.58Emma KorhonenIF Femman16:58.2 (37.)33:54.4   5:58.4
37.40Emilia JohanssonPargas IF16:44.4 (33.)33:56.7   6:00.7
38.21Veera VäisänenLahden Hiihtoseura17:12.8 (42.)33:57.5   6:01.5
39.14Annika RantanenTampereen Pyrintö16:53.7 (35.)34:21.5   6:25.5
40.52Pinja YläharjuPuumalan Hiihtäjät17:03.1 (38.)34:30.8   6:34.8
41.48Helmi LähdeTampereen Pyrintö17:55.9 (50.)34:47.2   6:51.2
42.42Elice HeleniusTampereen Pyrintö17:46.7 (49.)34:51.9   6:55.9
43.27Ella TammiSimon Kiri17:30.1 (44.)35:01.5   7:05.5
44.33Elina ParpalaSimon Kiri17:32.1 (45.)35:07.3   7:11.3
45.7Senni NurmiHollolan Urheilijat 4617:43.5 (48.)35:13.1   7:17.1
46.25Venla KoivulaSeinäjoen Hiihtoseura17:59.0 (52.)35:18.8   7:22.8
47.20Sirja TyystjärviIF Femman18:10.6 (55.)35:39.6   7:43.6
48.51Katriina VuolletKalajoen Junkkarit17:40.5 (47.)35:43.7   7:47.7
49.32Elina SainioLappeen Riento18:08.4 (54.)35:45.2   7:49.2
50.55Miina KoivistoKalajoen Junkkarit17:56.2 (51.)35:45.6   7:49.6
51.44Elli LaviaJoutsan Pommi17:34.6 (46.)35:54.5   7:58.5
52.11Veera TammiSimon Kiri18:20.3 (56.)35:57.2   8:01.2
53.50Jenna RautialaPyhäjärven Pohti18:29.9 (57.)36:54.3   8:58.3
54.28Inka LakanenPerhon Kiri18:00.6 (53.)37:04.7   9:08.7
55.47Saana PaananenKangasalan Kisa19:34.3 (58.)39:17.4   11:21.4
DNF4Sonja LoikkanenJoensuun Kataja - (-)
DNF13Nea KnuutiVisa Ski Team Kemi - (-)
DNF22Linnea SaloTampereen Pyrintö14:51.1 (3.)
DNF39Saga HurskainenKontiolahden Urheilijat - (-)
DNF64Inka HämäläinenKontiolahden Urheilijat - (-)
DNF65Hanna NiskanenVisa Ski Team Kemi - (-)
DNF66Melia PalsinajärviKontiolahden Urheilijat17:26.4 (43.)
DNF67Selene RossiEspoon Hiihtoseura16:56.6 (36.)
DNS8Daniela LietzénPargas IF
DNS10Sara KukkolaYlivieskan Kuula
DNS19Iida PiiroinenEspoon Hiihtoseura
DNS24Venla MetsänvuoriNastolan Naseva
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.101Rebecca SandnäsIF Brahe14:26.3 (1.)28:47.3
2.102Nora KytäjäSkiteam 10515:07.6 (2.)30:04.5   1:17.2
3.89Lotte-Line EkströmSkiteam 10515:43.3 (4.)30:50.5   2:03.2
4.75Wiivi KarhumaaLahden Hiihtoseura15:34.2 (3.)31:10.5   2:23.2
5.100Annu VirtanenEspoon Hiihtoseura15:50.7 (6.)31:16.2   2:28.9
6.96Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula15:49.1 (5.)31:29.2   2:41.9
7.94Jessica JunkkalaKankaanpään Urheilijat15:59.3 (7.)31:36.6   2:49.3
8.87Pauliina KoivuniemiTampereen Pyrintö16:24.5 (8.)32:37.1   3:49.8
9.90Anni NikuHaapaveden Urheilijat16:35.2 (12.)32:42.0   3:54.7
10.93Venla HeinimaaKangasalan Kisa16:27.1 (10.)32:55.1   4:07.8
11.95Iina SavolainenPuijon Hiihtoseura16:36.5 (13.)33:04.9   4:17.6
12.84Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura16:44.4 (15.)33:26.4   4:39.1
13.74Elisa PiriläKalannin Vankka16:29.8 (11.)33:28.6   4:41.3
14.86Amanda Yli-FutkaNakkilan Vire16:26.7 (9.)33:34.2   4:46.9
15.88Nina VälimäkiKankaanpään Urheilijat17:09.8 (16.)34:29.0   5:41.7
16.79Riina AlarotuHämeenlinnan Hiihtoseura17:31.6 (18.)34:53.8   6:06.5
17.78Riina TaskilaHaapaveden Urheilijat17:28.0 (17.)35:08.5   6:21.2
18.80Sonja OksanenHollolan Urheilijat 4617:37.6 (19.)35:43.2   6:55.9
19.85Aino MannerNoormarkun Nopsa18:13.5 (21.)36:28.0   7:40.7
DNF91Kiia KarttunenSavonlinnan Hiihtoseura17:56.2 (20.)
DNF98Lyydia RainioVantaan Hiihtoseura16:44.1 (14.)
DNS76Inka HaikamaHämeenlinnan Hiihtoseura
DNS77Aino-Kaisa ParkkilaLimingan Niittomiehet
DNS81Venla MiettinenMikkelin Hiihtäjät
DNS82Venla HaatajaYlöjärven Ryhti
DNS83Felicia LindströmIF Femman
DNS92Noora NummilaEspoon Hiihtoseura
DNS97Wilma LaxBorgå Akilles
DNS99Aino HämäläinenVehkalahden Veikot
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.173Tuuli RaunioKankaantaan Kisa14:07.9 (1.)28:08.5
2.169Elsa TorvinenYlöjärven Ryhti14:35.7 (2.)28:37.2   28.7
3.171Sanni RäisänenSki Jyväskylä14:57.0 (4.)29:22.5   1:14.0
4.174Eevi-Inkeri TossavainenYlöjärven Ryhti14:58.5 (5.)29:33.8   1:25.3
5.142Emilia KähkönenOunasvaaran Hiihtoseura15:08.8 (9.)29:45.0   1:36.5
6.164Iiris HelanderSki Jyväskylä15:02.0 (7.)29:55.6   1:47.1
7.144Vilma KanervaValkeakosken Haka15:06.5 (8.)29:56.4   1:47.9
8.167Maija TiainenSavonlinnan Hiihtoseura15:10.3 (10.)30:07.3   1:58.8
9.168Jonna VesteniusVisa Ski Team Kemi14:55.5 (3.)30:08.1   1:59.6
10.161Laura KankkunenKeravan Urheilijat15:24.8 (14.)30:08.2   1:59.7
11.172Iida VuolletKalajoen Junkkarit15:00.4 (6.)30:15.3   2:06.8
12.157Julia JunkkalaKankaantaan Kisa15:14.1 (11.)30:21.0   2:12.5
13.162Iitu VuormaLiperin Hiihtoseura15:18.8 (13.)30:28.1   2:19.6
14.137Ronja HaavistoTampereen Pyrintö15:40.2 (18.)30:36.8   2:28.3
15.154Ilana OnnelaSkiteam 10515:34.5 (16.)30:49.4   2:40.9
16.112Jenni OjalaOunasvaaran Hiihtoseura15:39.8 (17.)30:49.9   2:41.4
17.156Siiri RasimusSki Jyväskylä15:33.4 (15.)30:50.5   2:42.0
18.159Pinja AaltonenEspoon Hiihtoseura15:44.0 (20.)30:56.7   2:48.2
19.150Frida AchrénOravais IF15:42.7 (19.)31:09.6   3:01.1
20.160Felicia KrookNärpes Kraft Skidförening15:53.7 (22.)31:14.4   3:05.9
21.152Sanni PulkkinenVisa Ski Team Kemi15:16.6 (12.)31:21.2   3:12.7
22.148Sofia TivinenMikkelin Hiihtäjät15:54.4 (23.)31:28.2   3:19.7
23.140Frida HäggkvistNärpes Kraft Skidförening15:49.0 (21.)31:31.0   3:22.5
24.131Pihla HakuniVantaan Hiihtoseura16:01.4 (24.)31:33.8   3:25.3
25.158Hannah SmartIisalmen Visa16:07.6 (27.)31:39.7   3:31.2
26.130Katri SaavalainenSysmän Sisu16:01.4 (24.)31:52.0   3:43.5
27.147Siiri KejonenHollolan Urheilijat 4616:19.9 (31.)32:08.4   3:59.9
28.110Josephine SundqvistIF Femman16:03.7 (26.)32:15.6   4:07.1
29.149Kerttu PirneskoskiVisa Ski Team Kemi16:10.9 (28.)32:29.5   4:21.0
30.141Linnea KällbackaVörå IF16:20.7 (32.)32:34.7   4:26.2
31.136Saara MattilaValkeakosken Haka16:18.0 (29.)32:47.2   4:38.7
32.145Aino PääkkönenSki Jyväskylä16:33.3 (35.)32:54.2   4:45.7
33.120Maria HoskariAlavuden Urheilijat16:29.3 (34.)33:03.4   4:54.9
34.132Vilma PylkkänenSavonlinnan Hiihtoseura16:39.5 (36.)33:08.8   5:00.3
35.115Nea VähäsarjaVantaan Hiihtoseura17:04.1 (42.)33:10.7   5:02.2
36.121Kaisla OllilaEspoon Hiihtoseura16:28.9 (33.)33:15.3   5:06.8
37.117Jenni KukkolaYlivieskan Kuula16:45.9 (38.)33:29.0   5:20.5
38.143Helmiina LanttaSavonlinnan Hiihtoseura16:45.8 (37.)33:32.6   5:24.1
39.109Anniina RantalaOrimattilan Jymy16:52.8 (39.)33:52.3   5:43.8
40.134Meri HakalaEspoon Hiihtoseura17:20.3 (47.)34:04.2   5:55.7
41.128Nina KärnäSonkajärven Pahka17:10.1 (43.)34:05.0   5:56.5
42.111Veera KiljunenPuumalan Hiihtäjät16:56.4 (41.)34:07.3   5:58.8
43.107Kaarina NurminenKangasalan Kisa17:12.6 (44.)34:14.8   6:06.3
44.126Silja LamminmäkiKangasalan Kisa17:22.8 (49.)34:26.5   6:18.0
45.113Viivi JylänkiHaapaveden Urheilijat17:29.1 (51.)34:30.6   6:22.1
46.139Taru VuorinenEspoon Hiihtoseura17:35.8 (52.)34:48.9   6:40.4
47.116Evelina ÖsterbergOravais IF17:19.3 (45.)34:49.8   6:41.3
48.127Venla PesonenSki Jyväskylä17:20.3 (47.)34:52.4   6:43.9
49.108Hilda SalonenVantaan Hiihtoseura17:39.2 (53.)34:56.9   6:48.4
50.114Henna KorpiAavasaksan Urheilijat17:59.7 (54.)34:58.9   6:50.4
51.125Matleena PalonenYlöjärven Ryhti19:17.1 (56.)38:06.0   9:57.5
DNS153Alisa VuolletKalajoen Junkkarit
DNF119Aada PeltolaVisa Ski Team Kemi - (-)
DNF122Nanna RauosSippolan Kunto18:36.9 (55.)
DNF124Olivia HalmeHollolan Urheilijat 4617:19.5 (46.)
DNF129Inka RemesKeuruun Kisailijat - (-)23:00.3
DNF133Sonja HakalaHämeenlinnan Hiihtoseura16:53.8 (40.)
DNF135Saimi LupalaÖsterby Sportklubb17:23.0 (50.)
DNF155Iida HaukilahtiKalajoen Junkkarit16:18.6 (30.)
DNF163Eeva HaasanenVantaan Hiihtoseura - (-)
DNF170Fanny KukonlehtoTampereen Pyrintö - (-)
DNS153Alisa VuolletKalajoen Junkkarit
DNS118Anni GustafssonLahden Hiihtoseura
DNS123Ronja PöyhönenKuhmo-Ski
DNS138Nea KytäjäSkiteam 105
DNS146Suvi KemppainenKainuun Hiihtoseura
DNS151Veera KontkanenKontiolahden Urheilijat
DNS165Sonja LeinamoValkeakosken Haka
DNS166Aino PihlavaKankaantaan Kisa
Sarjaluettelo
N23Naiset 23 vuotta 6 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 2 km (Sij.) 4 km (Sij.) Tulos Ero
1.210Anni LindroosPargas IF6:22.7 (3.)12:17.4 (2.)18:13.9
2.214Anita KorvaKainuun Hiihtoseura6:21.3 (2.)12:17.3 (1.)18:16.3   2.4
3.209Hilla NiemeläIkaalisten Urheilijat6:20.7 (1.)12:20.3 (3.)18:18.6   4.7
4.212Vilma RyyttyIisalmen Visa6:31.2 (6.)12:28.3 (4.)18:22.6   8.7
5.215Josefiina BöökJämin Jänne6:35.0 (9.)12:32.5 (6.)18:33.6   19.7
6.206Vilja KauranenEspoon Hiihtoseura6:27.8 (5.)12:32.1 (5.)18:34.9   21.0
7.207Eveliina ToivanenVisa Ski Team Kemi6:31.5 (7.)12:33.6 (7.)18:39.6   25.7
8.211Tiia OlkkonenHaapajärven Kiilat6:24.0 (4.)12:35.6 (8.)18:48.1   34.2
9.204Suvi LeinonenKainuun Hiihtoseura6:38.3 (10.)13:01.3 (10.)19:19.7   1:05.8
10.193Eerika KonuKokkolan Veikot6:41.3 (11.)13:00.0 (9.)19:20.1   1:06.2
11.190Sanni OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura6:44.4 (13.)13:07.8 (12.)19:21.2   1:07.3
12.200Hilda KukonlehtoTampereen Pyrintö6:44.0 (12.)13:04.6 (11.)19:26.9   1:13.0
13.198Lotta KurttilaLiperin Hiihtoseura6:44.4 (13.)13:14.3 (13.)19:33.6   1:19.7
14.195Venla RantalaVehkalahden Veikot6:52.9 (19.)13:22.4 (18.)19:45.2   1:31.3
15.188Riina HakalaTampereen Pyrintö6:45.4 (15.)13:16.5 (14.)19:47.3   1:33.4
16.191Reetta SilvastiPuijon Hiihtoseura6:55.1 (20.)13:21.0 (16.)19:51.8   1:37.9
17.197Amanda NyforsIF Brahe6:50.3 (17.)13:21.5 (17.)19:54.9   1:41.0
18.196Noora KupariPuijon Hiihtoseura6:52.2 (18.)13:25.6 (19.)19:56.1   1:42.2
19.187Aino VeijalainenKouvolan Hiihtoseura7:12.8 (25.)13:56.9 (23.)20:41.8   2:27.9
20.202Anni HuovinenPuijon Hiihtoseura7:12.9 (26.)14:00.8 (24.)20:42.5   2:28.6
21.184Silja SaarelaTaivalkosken Metsä-Veikot 857:07.2 (22.)13:52.7 (22.)20:44.1   2:30.2
22.179Seela PeuralahtiOulun Hiihtoseura - (-)13:47.5 (21.)21:00.8   2:46.9
23.192Saana VuolleTampereen Pyrintö7:09.7 (24.)14:07.0 (25.)21:05.3   2:51.4
24.185Aino SoininenEspoon Hiihtoseura7:24.5 (29.)14:16.5 (27.)21:06.2   2:52.3
25.194Anniina NeuvonenMikkelin Hiihtäjät7:07.4 (23.)14:08.9 (26.)21:07.7   2:53.8
26.182Katriina AuttiTeam Skiers7:23.4 (27.)14:25.4 (28.)21:29.4   3:15.5
27.186Bettina WikströmPerniön Urheilijat7:24.4 (28.)14:28.8 (29.)21:55.8   3:41.9
DNF199Rebecca EhrnroothEspoon Hiihtoseura6:33.8 (8.)13:44.7 (20.)
DNF203Sandra JordmanNorrvalla Ski Team6:47.5 (16.) - (-)
DNF208Roosa RiikolaIisalmen Visa6:55.6 (21.)13:19.8 (15.)
DNS180Sofia ValastiBorgå Akilles
DNS181Marika AhoTeam Skiers
DNS183Sofia HaglundSundom IF
DNS189Sara NiittyviitaNastolan Naseva
DNS201Katariina NeuvonenMikkelin Hiihtäjät
DNS205Amanda SaariTampereen Pyrintö
DNS213Siiri KaijansinkkoIisalmen Visa
DNS216Jasmin KähäräVuokatti Ski Team Kainuu
Sarjaluettelo