Keski-Suomen Piirinmestaruushiihdot 2018

L Ä H T Ö L I S T A

© Äänekosken Huima

Kilpailun sarjat: M10-V; N10-V; M12-V; N12-V; M14-V; N14-V; M16-V; N16-V; M18-V
; N18-V; M130-V; MYL-V; NYL-V

M10-V Miehet 10 vuotta 3x2 km (P+V+V) yht. 6 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M10-V       1  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.00.00
  60163687  M10-1      1      Matias Kallio
  40219873  M10-2      1      Aleksi Kallio
  40366536  M10-3      1      Vilho Hietala

Sarjaluettelo

N10-V Naiset 10 vuotta 3x2 km (P+V+V) yht. 6 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N10-V       3  PIHTIPUTAAN TUISKU       Pihtiputaan Tuisku            11.00.00
  40352080  N10-1      3      Emma Hiironen
  40468458  N10-2      3      Anniina Marin
  40418112  N10-3      3      Sanni Siekkinen

N10-V       4  Äänekosken Huima         Äänekosken Huima              11.00.00
  60168680  N10-1      4      Taru Kautto
  40342905  N10-2      4      Jenna Kinnunen
            N10-3      4      Petra Rautiainen

N10-V       5  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.00.00
  40330168  N10-1      5      Venla Salminen
  40155387  N10-2      5      Viivi Jermoranta
  40467631  N10-3      5      Ida Hänninen

Sarjaluettelo

M12-V Miehet 12 vuotta 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M12-V       7  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.05.00
  40353917  M12-1      7      Valtteri Kinnunen
  40249338  M12-2      7      Konsta Salminen
  40356615  M12-3      7      Kalle Tossavainen

M12-V       8  PIHTIPUTAAN TUISKU       Pihtiputaan Tuisku            11.05.00
  40397456  M12-1      8      Aapo Rasi
  40382213  M12-2      8      Aaro Tikka
  40352079  M12-3      8      Henri Hiironen

M12-V       9  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.05.00
  60124817  M12-1      9      Veeti Kasperi Savolainen
            M12-2      9      Onni Raunio
  40383587  M12-3      9      Eetu Vesanen

M12-V      10  Äänekosken Huima         Äänekosken Huima              11.05.00
  40411804  M12-1      10     Aleksi Jalasaho
  40226463  M12-2      10     Kasper Kuorinki
  40419170  M12-3      10     Patrik Rautiainen

Sarjaluettelo

N12-V Naiset 12 vuotta 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N12-V      12  Kaipolan Vire            Kaipolan Vire                 11.10.00
  40337266  N12-1      12     Kaisa Koivisto
  60193529  N12-2      12     Emma Ratia
  40336871  N12-3      12     Minttu Salonen

N12-V      13  PIHTIPUTAAN TUISKU       Pihtiputaan Tuisku            11.10.00
  40293710  N12-1      13     Ella Paananen
  60195088  N12-2      13     Helmi Viitala
  40063551  N12-3      13     Eerika Siekkinen

N12-V      14  Jämsänkosken Ilves       Jämsänkosken Ilves            11.10.00
  40248266  N12-1      14     Karoliina Hirvelä
            N12-2      14     Julia Äikiä
  40347825  N12-3      14     Elli Sipponen

N12-V      15  Äänekosken Huima         Äänekosken Huima              11.10.00
  40266846  N12-1      15     Iiris Kuorinki
  40396857  N12-2      15     Iida Hiekkanen
  40188520  N12-3      15     Kaisla Pirinen

Sarjaluettelo

M14-V Miehet 14 vuotta 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M14-V      17  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.25.00
  40369083  M14-1      17     Joonas Tapanila
  60151943  M14-2      17     Juuso Tapanila
  40155377  M14-3      17     Juuso Pulkkanen

Sarjaluettelo

N14-V Naiset 14 vuotta 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N14-V      19  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.25.00
  40277083  N14-1      19     Anniina Ström
  40126804  N14-2      19     Siiri Tossavainen
  40148491  N14-3      19     Pauliina Pirinen

N14-V      20  Kaipolan Vire            Kaipolan Vire                 11.25.00
  40212465  N14-1      20     Lotta Salonen
  40158913  N14-2      20     Heta Virkajärvi
  40148119  N14-3      20     Melia Palsinajärvi

Sarjaluettelo

M16-V Miehet 16 vuotta 3x5 km (P+V+V) yht. 15 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M16-V      22  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.30.00
  33252430  M16-1      22     Markus Saaranen
  40148490  M16-2      22     Frans Böhm
  40262027  M16-3      22     Pyry Heinonen

M16-V      23  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.30.00
  40078113  M16-1      23     Luukas Siitonen
  33607153  M16-2      23     Santtu Salo
  33859419  M16-3      23     Lauri Pulkkinen

Sarjaluettelo

N16-V Naiset 16 vuotta 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N16-V      25  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.35.00
  33791179  N16-1      25     Siiri Rasimus
  33652140  N16-2      25     Aino Pääkkönen
  40255945  N16-3      25     Sanni Räisänen

N16-V      26  Kaipolan Vire            Kaipolan Vire                 11.35.00
  40271760  N16-1      26     Hanna Koivisto
  40085952  N16-2      26     Peppi Salonen
  40147801  N16-3      26     Elena Konstari

N16-V      27  Keuruun Kisailijat       Keuruun Kisailijat            11.35.00
  40138518  N16-1      27     Iiris Helander
  33664439  N16-2      27     Helmi Karkiainen
  40065674  N16-3      27     Varpu-Sofia Heinonen

N16-V      28  PIHTIPUTAAN TUISKU       Pihtiputaan Tuisku            11.35.00
  40229121  N16-1      28     Nita Rasi
  40051047  N16-2      28     Tiisa Paukku
  40153696  N16-3      28     Roosa Marin

Sarjaluettelo

M18-V Miehet 18 vuotta 3x5 km (P+V+V) yht. 15 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M18-V      30  Keuruun Kisailijat       Keuruun Kisailijat            11.40.00
  40058206  M18-1      30     Samuel Koljonen
  30836189  M18-2      30     Samuli Peltola
  32445675  M18-3      30     Eemil Helander

M18-V      31  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.40.00
  40126801  M18-1      31     Sakari Hynynen
  40276188  M18-2      31     Lauri Ström
  40268122  M18-3      31     Juho Hämäläinen

Sarjaluettelo

N18-V Naiset 18 vuotta 3x5 km (P+V+V) yht. 15 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N18-V      33  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.40.00
  60147198  N18-1      33     Tessa Jormakka
  33592116  N18-2      33     Viivi Kinnunen
  40094302  N18-3      33     Marika Aho

Sarjaluettelo

M130-V Miehet veteraanit 3x3 km (P+V+V) yht. 9 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M130-V     35  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.45.00
  40452460  M130-1     35     Juha Hänninen
  31910457  M130-2     35     Timo Salminen
  27435072  M130-3     35     Esa Hynynen

M130-V     36  Uuraisten Urheilijat     Uuraisten Urheilijat          11.45.00
  40154521  M130-1     36     Tommi Espo
  27433809  M130-2     36     Timo Hiekkanen
  27561328  M130-3     36     Keijo Sivill

Sarjaluettelo

MYL-V Miehet 3x8 km (P+V+V) yht. 24 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

MYL-V      38  Saarijärven Pulllistus   Saarijärven Pullistus         11.55.00
  27537284  MYL-1      38     Eerik Puranen
  27499432  MYL-2      38     Sami Lähdemäki
  25381102  MYL-3      38     Olli Vertanen

MYL-V      39  Petoteam T               Jämsänkosken Ilves            11.55.00
  34100248  MYL-1      39     Markus Malmberg
  26301602  MYL-2      39     Henri Jelonen
  27176098  MYL-3      39     Jussi Simula

MYL-V      40  Petoteam M               Jämsänkosken Ilves            11.55.00
  23895360  MYL-1      40     Veli-Matti Räsänen
  30817975  MYL-2      40     Arttu Kaario
  29984385  MYL-3      40     Tomi Kyrönlahti

MYL-V      41  Äänekosken Huima         Äänekosken Huima              11.55.00
  22298751  MYL-1      41     Miika Lampinen
  22187998  MYL-2      41     Topi Kuorelahti
  30303010  MYL-3      41     Verneri Poikonen

MYL-V      42  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 11.55.00
  27474046  MYL-1      42     Jarkko Kauppinen
  40390511  MYL-2      42     Petri Jaakonaho
  26849009  MYL-3      42     Ilmo Räisänen

Sarjaluettelo

NYL-V Naiset 3x5 km (P+V+V) yht. 15 km

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

NYL-V      44  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 12.00.00
  27601356  NYL-1      44     Katri Munukka
  27457393  NYL-2      44     Eila Jussila
  27538092  NYL-3      44     Anniina Perä

NYL-V      45  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 12.00.00
  27439793  NYL-1      45     Tiia Huuskonen
  31876397  NYL-2      45     Ronja Linna
  22987198  NYL-3      45     Jenni Raivio

NYL-V      46  Äänekosken Huima         Äänekosken Huima              12.00.00
  27478521  NYL-1      46     Titta Kuorelahti
  30017487  NYL-2      46     Tessa Kuorelahti
            NYL-3      46     Christina Mishica

Sarjaluettelo